Parkovací asistent

Parkovací pomůcka usnadňuje řidiči  parkování  jak akustickými, tak i  optickými signály. Při zařazení zpětného chodu se automaticky EPH zapne. Jeden opakovaný výstražný tón  řidiči signalizuje , jaká vzdálenost zůstává k překážce. S ubývající vzdáleností se zvyšuje frekvence opakovaného výstražného tónu akustického signálu, popř. se mění barva indikace LED. Systém pracuje s ultrazvukovými senzory a může být namontován jak v zadní, tak i na přední části vozidla.

Při provozu s přívěsem by měla být parkovací pomůcka v zadní části vozidla vypnuta, aby nedošlo k chybným informacím. K deaktivaci EPH dojde díky řídicímu přístroji přívěsu Erich Jaeger, po rozpoznání přívěsu. Alternativně je deaktivaci možno provést také pomocí mikrospínače, který je v zásuvce přívěsu (spínač s funkcí otevírání a zavírání).

Piktogramy

Nové specifické elektrosvazky mají montážní návody  s piktogramy. Nanejvýš srozumitelným způsobem jsou všechny montážní pokyny krok za krokem detailně zobrazeny. Doplňující text je proveden až v 25 jazycích.

Tak se vyloučí možné zdroje chyb a podstatně se zkrátí montážní doba.

Připojení přívěsu 7-pólové podle ISO 1724

Toto cenově výhodné zásuvkové propojení je ideálním řešením pro nekomplikovaná použití, jako je provoz jednoduchého přívěsu.

Toto zásuvkové propojení nelze použít, když

  • je pro karavan potřeba trvalé napájení nebo nabíjecí vodič
  • má být u přívěsu nebo karavanu ovládáno světlo zpátečky

Poznámka:

U zadních nosičů (např. nosič kol) je zákonem předepsáno opakovat funkce osvětlení vozidla.  Protože od 1.1.1991 je zákonem předepsána funkce zpátečního světla na vozidle, není  už  v tomto případě 7-pólové zásuvkové propojení dostatečné. 

Propojení přívěsu 13-ti pólové podle ISO 11446 „systém JAEGER“.

13-ti pólové propojení přívěsu bylo vyvinuto ve firmě ERICH JAEGER ve spolupráci s německým automobilovým průmyslem a stalo se mezinárodní normou.

Systém se vyznačuje vysokou spolehlivostí a je vodotěsný podle IP 54k. Díky bajonetovému uzávěru je zaručena jednoduchá obsluha.

Systém, na rozdíl od 7-pólového systému podle ISOI 1724, umožňuje  obsluhovat všechny funkce osvětlení přívěsu, karavanu nebo zadního nosiče. Kromě toho je možno přenášet  doplňkové funkce a napájení proudem pro  karavan.

Poznámka:

ERICH JAEGER doporučuje 13-ti pólový elektrosvazek, který pokrývá všechny oblasti použití a díky vodotěsnému provedení zásuvky přívěsu chrání palubní elektroniku motorových vozidel.